Orion OD1225-12HBIP68 Fan
SKU:
OD1225-12HBIP68
Orion Fans OD1225-12HBIP68 DC Fan IP68 12V 120CFM 42db 3100RPM 120x120x25mm OD8032 IP68 Series
Contact us for bulk price
Standard delivery
Trackable Standard Shipping
6-12 Days
DHL Courier delivery
3-6 Days
120 days Warranty and Money back Guarantee
Payment Methods:
Description
| MPN: | OD1225-12HBIP68 |
| Fan Type: | DC |
| Voltage Rating: | 12 V |
| Air Flow: | 120 CFM |
| Approximate Size: | 4.7 x 4.7 in ; 120 x 120 mm |
| Approximate Thickness: | 1 in ; 25 mm |
| Bearing Type: | Ball |
| Noise Level: | 42 dBA |
| RPM: | 3100 RPM |
| Series: | OD1225-IP68 Series |
| Static Pressure: | 0.24 In (H2O) |
| Termination: | Wire Leads |
| Weight: | 0.34 lbs |
Specification
Overview
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| MPN | |
| Termination | |
| Noise |
42 dBA |
| Airflow |
120 CFM |
| Voltage |
12 V |